KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16937222

nr 1693 7222

Stig Kjellin

(f. 1914), Sverige

Oljemålning, "Gatan från mitt fönster". Signerad. Signerad, daterad a tergo -46. Olja på duk, 46x21 cm, yttermått inklusive ram: 65x40 cm

Stig Kjellin, svensk målare född i Borås 1914.

Utrop:

600 kr

Såld:

700 kr

måndag 14 april 2025
kl 20:34:44

Stig Kjellin

Läs mer om Stig Kjellin